Back to top

Bónusz Magyar Állampapír

 

Olyan megtakarítási formát keres, ami középtávon, a diszkont kincstárjegyek hozamához kötötten, 3 havonta rendszeresen kamatot fizet és kiszámítható hozammal gyarapítja a félretett pénzét? Válassza a Bónusz Magyar Állampapírt 3 és 5 éves futamidővel, amelynél a futamidő végén történő kifizetést a Magyar Állam garantálja.

 

Azoknak, akik:

  • közép- és hosszú távra terveznek a befektetésükkel: a Bónusz Magyar Állampapír 3 és 5 éves futamidővel kerül kibocsátásra;
  • számára fontos a rendszeres kamatfizetés;
  • változó kamatozású állampapírt keresnek, amelynek alapcímlete 1 forint;
  • államilag garantált befektetési formákat keresnek;
  • mérsékelt vagy közepes kockázatot tudnak vállalni;
  • kamatadó- és Szochomentesen szeretnének befektetni.
  • Az állampapír kamatának mértéke két tényezőből áll össze1:
    • a kamatbázisból, amelynek mértéke azon Diszkont Kincstárjegy aukciókon kialakult átlaghozamok, adott aukciókon elfogadott mennyiségekkel súlyozott számtani átlagához kötött, amelyek futamidejéből 3 hónap van hátra;
    • kamatprémiumból, amely meghatározása az adott sorozatra a Nyilvános ajánlattételben található;
  • A kamatfizetés negyedévente történik.

Ha Ön még nem rendelkezik értékpapírszámlával bankunkban, kérjük, keresse kollégáinkat országos fiókhálózatunkban.

 

Ha telefonos banki szolgáltatásunkon (Telefonbank) keresztül szeretné megadni megbízását, kérjük, hogy hívás előtt készítse elő Telefonbank azonosítóját és PIN kódját, mert a vásárláshoz azonosítás szükséges.

A szakértő kollégáinkat a +36 (1/20/30/70) 325 3200 számon az 5. gombot megnyomva, az „Értékpapír és befektetési szolgáltatások” menüponton keresztül érheti el.

A Telefonbankban történő állampapír vásárlás feltételei:

  • UniCredit értékpapírszámla, amely felett Önnek rendelkezési joga van
  • A számlatulajdonos sikeres azonosítása Telefonbankon keresztül
  • Kifejezett Hozzájárulás (MiFID Nyilatkozat) megléte, amely tartalmazza az Ön elektronikus kommunikációhoz való hozzájárulását a szükséges tájékoztatások elektronikusan történő megküldéséhez. A nyilatkozat tartalmának előzetes ismeretében a hozzájárulás a telefonbeszélgetés során is megadható. A nyilatkozat megtekinthető a www.unicreditbank.hu/mifid-nyilatkozat oldalon
  • A megvásárolni kívánt állampapír Ismertetőjének és Nyilvános Ajánlattételének előzetes megismerése, amelyek megtekinthetőek a „Kapcsolódó dokumentumok” között
  • Az állampapírok megvásárlásához szükséges nyilatkozatok előzetes ismerete, amelyeket az állampapírok vételi nyilatkozat mintái tartalmaznak, szintén a „Kapcsolódó dokumentumok” között
  • A megvásárolni kívánt állampapírra vonatkozó Költségkalkuláció előzetes megismerése, amelyet e-mailben küldünk meg Önnek

Az UniCredit Bank meghatározott feltételek mellett2 napi vételi árfolyamot jegyez a Bónusz Magyar Állampapír sorozataira, így azok a lejáratot megelőzően egyszerűen értékesíthetőek3.

Figyelmébe ajánljuk, hogy az állampapír jól illeszkedhet a Nyugdíj-előtakarékossági számla (NYESZ) esetén a hosszabb távra történő befektetéshez.

A Bónusz Magyar Állampapír által megtestesített követelés a Kibocsátóval, azaz a Magyar Állammal szemben nem évül el. A futamidő végén a kamat a tőkével együtt, az esetleges kamatadó levonását követően kerül az ügyfél számláján jóváírásra. A 2019. június 3. előtt kibocsátott Bónusz Magyar Állampapír utáni kamatbevétel adóköteles, a kamatjövedelem után az adó mértéke jelenleg 15%.

A Bónusz Magyar Állampapír adott ISIN számú sorozatából az adott Forgalmazó egy befektető részére a forgalomba hozatali időszak alatt, a forgalomba hozatal során (elsődleges piacon) 2022. december 31-ig mennyiségi korlátozás nélkül értékesíthet, majd ezt követően összesen legfeljebb 250.000.000 darab (egyben 250.000.000,- Ft együttes névértékű) mennyiséget értékesíthet (továbbiakban: Értékesítési Korlát), azzal, hogy az Értékesítési Korlát alkalmazása során az adott befektető részére 2022. december 31. napjáig értékesített mennyiség(ek) is figyelembe vételre kerül(nek).

A tájékoztatás nem teljes körű, nem minősül ajánlattételnek, ajánlásnak vagy befektetési tanácsadásnak, kizárólag a figyelem felkeltése a célja. A részletes kondíciókat az UniCredit Bank ÜzletszabályzataiKondíciós listái és a Kibocsátó hivatalos dokumentumai (az adott sorozatú Bónusz Magyar Állampapírra alkalmazandó Ismertető és Nyilvános Ajánlattétel) tartalmazzák. Az UniCredit Bank Hungary Zrt. (tev. eng. sz.: I-1523/2003.; a Budapesti Értéktőzsde tagja) – mint az államkötvény forgalmazója – a kondíciók változtatásának jogát fenntartja. A jelen figyelemfelhívás a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvény értelmében kereskedelmi kommunikációnak, a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény szerint marketingközleménynek minősül. Felhívjuk a figyelmét, hogy a befektetés adóügyi következményei pontosan csak az ügyfél egyedi körülményei alapján ítélhetők meg, valamint ezek a jövőben változhatnak. A jelen tájékoztatás nem minősül adótanácsadásnak.

 1 Minden sorozat a az adott kamatperiódusra alkalmazandó kamatmérték meghatározásának napján és ezt megelőzően tartott összesen négy eredményes, 3 hónapos hátralévő futamidejű Diszkont Kincstárjegy aukción kialakult átlaghozamok adott aukción elfogadott mennyiségekkel súlyozott számtani átlagával, amely a kerekítés szabályai szerint, 0,01%-ra kerekítetten kerül meghatározásra, azzal, hogy amennyiben ez az érték nulla vagy negatív lenne, akkor a kamatbázis 0%-kal egyenlő, mint kamatbázis felett biztosít sorozatonként eltérő kamatprémiumot. A kamatprémium mértékének meghatározására az adott sorozatra vonatkozó Nyilvános Ajánlattételben kerül sor.

2 Az állampapírokra vonatkozó árfolyamjegyzés részletes feltételeit az Általános Üzleti Feltételek a Befektetési Szolgáltatási Tevékenységre  című üzletszabályzat 5.2.2 pontja és a Bónusz Magyar Állampapír Ismertetője tartalmazza. A Bank ügyfelenként és naponta egy alkalommal százezer forint összeget elérő, de tízmillió forint összeget meg nem haladó eladási szándék esetén jegyez vételi árfolyamot.

3 Az állampapírok árfolyamát a piaci hozamváltozás befolyásolja. Ha a befektető a lejárat előtt értékesíti az értékpapírokat, akkor emelkedő hozamok esetén az állampapírok árfolyama az eredeti vételi árfolyam alá eshet. Ez azt jelenti, hogy a kamatozó kötvények esetében az értékesítéskor az utolsó kamatfizetéstől eltelt időtartamra a vevő az időarányos kamatot az eladónak megfizeti, a nettó árfolyam, azaz a tőke ára azonban a vásárláskori érték alá eshet, tehát a befektető árfolyamveszteséget szenvedhet el. Amennyiben a befektető a lejáratig megtartja az értékpapírt, akkor a vásárláskor rögzített éves hozamhoz fog hozzájutni, mivel a futamidő alatt bekövetkezett piaci árfolyamváltozás nem jelenik meg a befektetésben, csak a lejárat előtti értékesítés esetén. Bónusz Magyar Állampapír kötvények esetén a banki bruttó visszavásárlási árfolyam a nettó visszavásárlási árfolyam és a felhalmozott kamat összege. A nettó vételi árfolyam: 98%. A Bank fenntartja a jogot arra, hogy a nettó vételi árfolyamot a piaci helyzet alapján módosítsa.

Spinning wheel animation

Loading

UniCredit Logo